E-poest tellides laotoodetele tarneaeg 1–2 tööpäeva! Tasuta transport üle Eesti!

Millisest materjalist laua tasapind valida?

Seisuki reguleeritava kõrgusega lauad on kaetud kvaliteetsete lauaplaatidega. Valikus on kolm vastupidavat lauaplaadi materjali. Mis on nende põhilised erinevused?

Täispuit

Puit toob tuppa soojust ning on eestlaste kodus kindlasti üks lemmikmaterjale. Tamm on väga tugev ja vastupidav puit ning õige hooldusega kestab kaua. Seisuki tammepuidust lauaplaadid on kaetud kvaliteetse Osmo õlivahaga ja see annab võimaluse neid igal aastal uue õlikihiga värskendada. Sel viisil toimides muutub lauaplaat aastatega aina tugevamaks ja vastupidavamaks.

Täispuit on materjal, mille nimetus tekitab vahel veidi segadust, kuna võib panna arvama, et sellise mööbli tükid on kõik justkui vastavalt mõõtudele ühe suure puu seest välja lõigatud. Tegelikult on täispuit tuntud ka teise nimega, ehk liimpuit, mis seletab selle olemuse palju paremini lahti. Nimelt valmistatakse liimpuitu vajaliku suurusega tükke omavahel kokku liimides. See võimaldab luua puiduplaate vastavalt oma soovile, jättes alles kogu naturaalse ja sooja tunnetuse. Liimpuit on tugevam ja vastupidavam, kui tavaline puitplaat. See ei pragune ega kuiva lõhki ning ei muuda kuivades oma kuju, see ei väändu.

Puidu miinuseks on materjali pehmus ja imamisvõime, ehk siis laual ümber läinud kohvitassi sinna terveks ööks unustada ei maksa. Väiksemad kiirelt eemaldatavad veeõnnetused lauda aga kuidagi ei riku. Hea oleks kuuma tassi alla siiski asetada ka kuumaalus, et säiliks laua pikaealine ilus välimus.

Täpsemad juhised meie puidust lauaplaadi hooldamiseks leiad siit.

Seisuki valikus on kahte erinevat tüüpi täispuidust lauaplaate - pikk lamell ja sõrmjätk. Need on erinevad nii hinna, välimuse, kui ka tehnilise aspekti poolest.

Sõrmjätk

Sõrmjätk lauaplaat koosneb lühikestest lamellidest. Lamellid liimitakse üksteise külge alguses otstest ja siis ülejäänud neljast küljest. Sõrmjätk lauaplaadil on omad eelised. Üks puidutöötlemise reegel ütleb, et mida rohkem liimimist, seda tugevam ese. Liimimiste arv sõrmkinnitusega lauaplaatides on mitu korda suurem pikkadest lamellidest valmistatud plaadil ja see teeb ta eriti vastupidavaks.

Reguleeritav laud tammepuidust sõrmjätk

Pikk lamell

Erinevalt sõrmjätk lauaplaadist liimitakse lamellid teineteise külge kahe küljega. Lamellide valmistamiseks on vaja ilma vigadeta ja oksakohtadeta toorainet. Sellised puud on tänapäeval haruldased ja kallid ja selle tõttu on lamellplaadi valmistamine keerukam ja hind kõrgem.

Reguleeritav laud tammepuidust pikk lamell

Puit on käe all soe ja sobib eriti hästi just kodukontoritesse, tuues sisse mõnusa hubase noodi. Aga miks mitte sellega ka suuremaid kontoreid õdusamaks muuta.

Vineer

Kui täispuidu puhul liimitakse paksemaid puidutükke üksteise kõrvale, siis vineeri valmistatakse hoopis õhukeste puidulehtede üksteise peale liimimisega. Selleks, et vineer oleks vastupidavam kasutatakse liimimisel tehnikat, kus iga järgneva õhukese plaadi asetamisel muudetakse kiudude suunda. Nii tekivad justkui puidust ja liimist õmblused, mis on omavahel tugevalt koos. Sellised tootmismeetodid tagavad suurepärase tugevuse ja kulumiskindluse ning suurendavad ka materjali võimet niiskuse läbitungimise vastu.

Vineeri peamiseks eeliseks ongi tugevus, naturaalsus ja pinnatekstuuri kordumatus. Vastupidavuselt on vineermööbel täispuidust mööbliga võrreldav. Seisuki kasevineerist lauaplaat on viimistletud kvaliteetse Osmo õlivahaga.

Reguleeritav laud vineerist

 

Seisuki puidust reguleeritava kõrgusega lauad leiad siit.

Melamiin

Melamiin on tugev sünteetiline materjal, mida nimetatakse sageli kunstspooniks. Melamineeritud puitlaastplaat saadakse termokõvastuva vaiguga immutatud paberi pressimisel plaadi pinnale kõrge temperatuuri ja survega. See võib väga edukalt jäljendada naturaalset spooni, olles seejuures tunduvalt odavam.

Melamiini pind on sile, läikiv ja vastupidav. Sile pind tagab hügieenilisuse, sest pole poore, mille vahele mustus saaks peituda ning seetõttu on pindu väga kerge puhastada. Melamiinist pind ei muuda ka UV kiirguse käes oma värvi ning on vastupidav kuumusele ja kahjustustele.

Seisuki kvaliteetsed melamiinplaadid on valmistatud laserkantimise abil (Airtec tehnoloogia), mis muudab serva ja detaili vahelise jätkukoha nähtamatuks, mis loob monoliitse plaadi efekti. Lisaks ilusale visuaalsele tulemusele tagab see ka parema vastupidavuse (näiteks niiskuse osas).

Laserkant vs tavaline 

Seisuki melamiinist reguleeritavad lauad leiad siit.